Mean Well 12V 5A 60W Power Supply (GST60A12-P1J)
This is a 12V 60-watt power supply, providing 12V 5A output. It is the latest GST range from Mean Well, improving on the previous GS range and now meeting Energy Level VI requirements, Datasheet available here.
Ideal for the Compute Module 4 IO board, Arduino Uno, Arduino Mega or simply breaking our for your project via an adapter! The output is a standard 2.1mm DC barrel jack with a centre-positive tip.
  • UK IEC C13 Power Cable
  • EU IEC C13 Power Cable
  • US IEC C13 Power Cable
Product image 1
Description
  • UK IEC C13 Power Cable
  • EU IEC C13 Power Cable
  • US IEC C13 Power Cable
Mean Well 12V 5A 60W Power Supply (GST60A12-P1J) | The Pi Hut